logo-mini

DIFFERENCES BETWEEN THE GLASS AND NORMAL SYSTEM RADİATOR

Normal Sistem

SGGThermovit Elegance Cam Radyatör

Montajı birkaç gün hatta daha fazla sürebilir. Montajı basittir. Sadece 4 dübel vasıtasıyla duvara ya da 2 dübel vasıtasıyla yere monte edilebilir.
Sistemde bulunan suyun azalması ya da buna bağlı olarak sistem hava yapabilir. Kurulumundan sonra herhangi bir bakım gerektirmez.
Sistem gereği önce suyun, boruların, kalorifer peteklerinin ve son olarak havanın ısıtılması ile ortam ısıtılır. İnfrared Sistem sayesinde cisimler havadan bağımsız olarak direkt ısıtılır. (örneğin güneşin bizleri ısıttığı gibi)
Kalorifer petekleri içerisinde biriken tozun belli dönemlerde temizlenmesi gerekmektedir. 13 mm kalınlığında cam dan oluşan radyatörümüz normal cam sille temizlenebilir. Temizliği bu derece basittir.
Ortamın ısıtılması esnasında odadaki nem miktarında değişim söz konusudur. Ortamdaki nem miktarı ile bir bağlantısı olmadığından dolayı havayı kurutmaz, boğazlarda kuruluk yapmaz.
Ortamdaki havanın ısınması ile içeride bulunan soğuk hava ile sıcak hava yer değiştirir. Buda toz zerreciklerinin hareketlenmesine neden olur. Cisimleri havadan bağımsız ısıttığı için tozları hareketlendirmez. Bu nedenle özellikle solunum problemi yaşayanlar için birebir bir üründür.
Bazı Infrared adı ile lanse edilen ürünler, yüzey etrafındaki oksijen miktarı ile oynamak zorundadırlar. Havadaki oksijen miktarının değişimi ile bulunulan ortamda baş ağrısı meydana gelir.
Isıtıcıların yüzey sıcaklığı gereği yerden belirli bir yükseklikte asılması zorunluluğu vardır. Yüzey sıcaklığı maksimum 65°C olabilir. Bu nedenle istenilen yüksekliğe ya da yere montaja mümkündür.
Kullanılan ısıtıcı montajı gereği yerinde kalma zorunluluğu vardır. Dekorasyona değişimine kolay adapte olan ürünümüzün aparatları vasıtasıyla montajı her alan da, her yere ve her zaman mümkündür.
Herhangi bir elektrik probleminde önceden önlem almanız gerekmektedir. İçerisinde bulunan sistem sayesinde doğabilecek herhangi bir elektrik probleminde sistem elektriği otomatik olarak keser.
Sistemin öncelikle havayı ve sonra da cisimleri ısıtması yaklaşık ≈15-20 dk almaktadır. Sistem gereği direkt ısıtma sağlayan ürünümüz ≈7-10 dk içerisinde ısıtma sağlar.
Elektrikli ısıtıcılarda su ile teması kesinlikle olmamalıdır. Ürünümüz CE ve TUV standartları gereği suya karşı tamamıyla izole edilmiştir. (IP 46 Test Raporlu)
Elektrikli ısıtıcıların yere düşürülmesi ile sistemde bir arıza ya da iç parçalarda kırılma meydana gelebilir. Ürünümüz cam olmasına karşın, kırılmaya karşı dayanıklı olup (DIN EN 12600 Test Raporlu) araba camının 7 katı kadar kuvvetli / securite camdır.
Elektrikli ısıtıcılarda ısıtma anında ürün renginde değişim gözlenir. Ürünümüz olan cam radyatörün Diamant modelinin en büyük özelliği ısıtma anında bile renginde yani şeffaflığında herhangi bir değişim gözlenmemesidir. Mirastar / Ayna Modelinin en büyük özelliği ise ısıtma anında yüzeyinde belli bir sıcaklık bulunduğu için kesinlikle buhar tutmaz / buğulanmaz.
Isıtıcıların renkleri sabittir. Montaj seçeneklerinde dekorasyonla uyum sağlanmazı mümkün değildir. Ürünümüzün aparatları seçeneklidir. Evin dekorasyonuna göre Paslanmaz Çelik/Krom/Prinç malzeme kullanılabilir.
Normal ısıtıcılarda ve radyatör sistemlerinde sistemin ortama kazancı katsayısı

40-45W/m²’dir.

Ürünümüzün ortama kazandırdığı ısı kazancı katsayısı 60W/m²’dir.